www.kimiraikkonen.com

Naptár

január 2025
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Írj ha...


Ahol nincs te, ott nincs én se. "

Kimi 4ever:) kimi gif Pictures, Images and Photos

Már nem sok van..:P

Utolsó kommentek

Ő mondta...:)

»●Boldog Névnapot●«

a vb-ről..

2010.07.13. 11:13 | Andrejja | Szólj hozzá!

Aranyszavak: a győztes csapat nyilatkozatai

Euforikus állapotban voltak a spanyol válogatott játékosai a Hollandia elleni a hosszabbításban megnyert világbajnoki döntő után, amely történelmi siker volt a selección számára. A győztesek nagy része egyelőre el sem tudja hinni, mit vitt véghez, és a La Roja tagjai szurkolóiknak ajánlották a diadalt.

Iker Casillas: – Nagyon örülök, az elejétől a végéig megérdemeltük ezt a sikert. Köszönöm azoknak, akik támogattak minket. Hihetetlen, amit elértünk, szerintem még fel sem tudjuk fogni. Elértük, amiről a gyerekek álmodnak, ami eddig csak a videojátékokon volt elérhető. Nagyon nehéz volt eljutnunk a csúcsra. A hollandok tudták, hogy jól játszunk, és ha tartani tudjuk a labdát, akkor nehéz lesz nyerniük. Sara (Casillas riporter barátnője, akit megcsókolt élő egyenes adásban – a szerk.) nem volt jól az utóbbi napokban. Neki ajánlom ezt a sikert és a családomnak.

Cesc Fabregas: – Történelmi, felejthetetlen tettet hajtottunk végre, amelyet ki kell élvezni. Minden nagyon gyorsan történt. Nehéz vébén vagyunk túl, amelyen minden jól alakult. Köszönöm a családomnak, hogy eljöttek ide, mivel nem voltam jól, és nem játszottam sokat.

Sergio Ramos: – Nincs annál jobb érzés, mint magasba emelni a Világkupát. Bementem a hollandok öltözőjébe, hogy felvidítsam egy kicsit Robbent és Sneijdert. A mai nap csak a kezdet. Nem tudom, hogy fogjuk bírni fizikailag azt a sok ünneplést, ami ránk vár. Nagyjából tudtuk, hogy ilyen meccsre számíthatunk a hollandok ellen, ahogy a többi ellenfelünkkel szemben is.

Sergio Busquets: – Még nem tudom elhinni, hogy tényleg győztünk. Még kell néhány nap, és az, hogy a szurkolóinkkal és a családjainkkal is megünnepeljük a címet. Nem mindennap történik ilyesmi az emberrel. Vannak, akik egy életen át várnak a világbajnoki sikerre, nekünk pedig sikerült megszereznünk. Az első meccs óta egyre jobban játszottunk. A döntőben az első félidőben és a második játékrész elején nem tudtuk a saját játékunkat játszani, de aztán jobbak voltunk.

Pepe Reina: – Soha nem éltem át ilyen szép sikert. Nagyapám sokáig élt, de nagyon sajnálom, hogy lemaradt a legjobbról. Hollandia kiváló csapat, nehéz volt ellene játszani. Iker nagyszerű volt, és szerencsések vagyunk, hogy olyan játékosok vannak a csapatban, mint Iniesta.

 RAÚL: A SPANYOL CSAPAT A LEGJOBB A VILÁGON

„Óriási ez a spanyol csapat, megérdemelte, nagy nap ez a mai a spanyol labdarúgás számára, nagyon boldog vagyok – nyilatkozta a 102 válogatott fellépésén 44 gólt szerző Raúl a döntő után. – Az egész spanyol futballcsalád és természetesen Vicente del Bosque miatt is nagyon örülök, aki óriási edző. De az összes játékosunk fantasztikus, remek egységet alkottak, és mindenek előtt nagyszerű játékot produkáltak. Élmény volt a tévé előtt ülni, és nézni Spanyolország világbajnokságon nyújtott játékát. Teljesen megérdemelt ez a siker, magasan a spanyol válogatott a legjobb a világon."

David Silva: – Nehéz erről beszélni, de nem tudtam visszatartani a könnyeimet a siker után. Remélem, egész Spanyolország boldog, megérdemelte a hazánk a győzelmet a támogatásáért. Nagyon örülök, és ez sokáig fog tartani. Büszkén képviseltem a Kanári-szigeteket ebben a nagyszerű csapatban. Szép lassan értékelni tudjuk majd, hogy mekkora eredményt értünk el.

Joan Capdevila: – Ez a legnagyobb siker a világon, őrületes. Holnap megünnepeljük az összes emberrel, aki támogatott minket. A spanyol futball megérdemelte ezt a győzelmet. A barátaimnak, családomnak és minden embernek ajánlom ezt a sikert.

Xabi Alonso: – Ez hatalmas dolog, hatalmas. Euforikus hangulatban vagyok, nagyon örülök. Nagyon nehéz volt idáig jutni, de a végén az számít, hogy ki győz, és nekünk sikerült. Iniesta kétségkívül megérdemelné az Aranylabdát. Fantasztikus játékos. Nagyszerű elképzelni, hogy mit érezhetnek azok, akik végig szurkoltak nekünk ezen a tornán.

Xavi: – Hatalmas öröm ez, nagyon boldogok vagyunk. A családjainknak ajánljuk a sikert, és a selección szurkolóinak. Villa szerint Hollandia jól zárt, de most nem szeretnék taktikáról beszélni.

Pedro: – Nehéz lenne ezt a pillanatot megismételni. Ez megismételhetetlen. Nagyon örültem, amikor megtudtam, hogy ismét kezdő leszek. Hogy őszinte legyek, nem ez volt életem legjobb meccse, de a csapat jó volt ezen a nehéz találkozón. A végén sikerült megszereznünk a kupát. Azoknak ajánlom a győzelmet, akik eljöttek ide Dél-Afrikába szurkolni nekünk. És azoknak is, akik otthonról támogattak minket, különösen a Kanári-szigetek lakóinak és egész Barcelonának. Hétfőn mindenkivel együtt ünneplünk.

David Villa: – Azoknak ajánlom a sikert, akik támogattak minket. Nagyon boldogok vagyunk, nagyon örülünk a győzelemnek. Lenyűgöző siker ez.

Andrés Iniesta: – Mindent kiadtunk magunkból. Nincs rá szó, mit érzek most. Ezt a sikert Dani Jarquénak, a családomnak és minden embernek ajánlom. Hosszú évek kemény munkája hozta meg az eredményét. 

VB 2010

Először nyerte meg a labdarúgó-világbajnokságot a hollandokat felülmúló spanyol válogatott

Európa után a világot is meghódították a spanyolok

 

Spanyol gólhelyzettel kezdődött a találkozó, majd nagy fölénybe került az Európa-bajnok, de az első tíz perc után kiegyenlítetté vált a játék, és nem is változott ez az első félidőben. Újabb spanyol ziccerrel nyitott a második játékrész, majd Arjen Robben, később David Villa hagyott ki hatalmas helyzetet. Robben eldönthette volna a találkozót, de Iker Casillason nem tudott kifogni. A hosszabbítást a spanyolok bírták jobban, és a végig veszélyes Andrés Iniesta találatával eldöntötték a világbajnokságot.

Hatalmas holland fölényt regisztrálhattunk a mérkőzés előtt – a johannesburgi Soccer City Stadion lelátóin. Igencsak békés hangulatban gyülekeztek a szerencsések, hogy a várva-várt finálé előtt megtekintsék a csaknem kétórás záróünnepséget. Nem hozott különösebb meglepetést az ünnepély, mint ahogyan a két válogatott kezdőtizenegye sem, amelyet már napokkal ezelőtt borítékolni lehetett. A holland nemzeti csapat, az oranje szövetségi kapitánya, Bert van Maarwijk ráadásul máris megdöntött egy vb-rekordot, amióta bevezették ugyanis az állandó számozást, nem állt fel döntőben 1-től 11-ig számozott mezben egyetlen csapat sem.

Megjelent a döntőre az ország első színes bőrű elnöke, a 91 éves Nelson Mandela is, teljessé téve a dél-afrikaiak örömét: sikerült remekül megrendezniük a világbajnokságot, minden előzetes félelmek ellenére is, ráadásul a Világkupát az ország legismertebb embere adhatja majd át a győztes csapat kapitányának.

A hollandok kezdték napjaink legjobban várt ütközetét az idegenbeli, kék mezüket felvevő spanyolok ellen. A 3. percben David Silva ugrott ki veszélyesen a leshatáron, és Howard Webb hitt is a lesállást belengető partjelzőjének, helyesen. Az 5. percben két bravúrt kellett bemutatnia Maarten Stekelenburgnak: először Sergio Ramos 11-es pontról eleresztett fejesét védte nagy bravúrral a jobb alsó elől, majd Gerard Piqué kiszorított helyzetből rátett labdáját védte lábbal.

Jobban kezdtek tehát a spanyolok, akik az előzetes várakozásoknak megfelelően többet birtokolták a labdát az első tíz percben, míg a hollandok szoros védekezésre és ellentámadásokra rendezkedtek be. A 11. percben Ramos ment el a jobb oldalon, kicselezte Dirk Kuytöt is, de beadását Villa elől kivágta az ötösön álló Johnny Heitinga. A szögletet elrontották a spanyolok, de kis híján így lett jó: Xabi Alonso

jobb oldali beívelését Villa ballal az oldalhálóba vágta hat méterről. Az újabb ziccereket követően kezdett eldurvulni a mérkőzés: előbb Robin van Persie, majd Carles Puyol kapott sárgát.

A 18. percben megünnepelhette az oranje első kapura lövését is:

Wesley Sneijder

rúgott rá egy távoli szabadrúgást, de egykori klubtársán,

Iker Casillason

nem tudott kifogni. Gyengén kezdtek a hollandok, akik közül először

Mark van Bommel

találta meg megszokott ritmusát: egy elképesztően durva belemenéssel kaszálta el egyszerre

Andrés Iniesta

mindkét lábát, de megúszta egy sárgával. A másik oldalról Ramos teremtette meg az egyensúlyt, aki Kuyt legyalulásáért érdemelt ki írásbeli figyelmeztetést.

 

Kissé leült a mérkőzés, a hollandok sokkal többet birtokolták a Jo'Bulanit, a hivatalos finálé-labdát, majd Nigel de Jong talpalta mellkason Xabi Alonsót, de a világ nyolcadik csodájára megúszta egy sárga lappal. Na ja, Mrs. Webb már tegnap megmondta, hogy férje nem elég erélyes. A fapapucsosok viszont egyáltalán nem papucsok, ha kettejüket kiállítják, egy szót sem szólhattak volna.


A 33. percben kétszer is szívleállás-közelbe került egy hispán ispotályban a betegsége miatt hazarepülő spanyol főszurkoló, Manolo: előbb Casillas gázolta el Puyolt, aki hatalmasat bucskázott a levegőben, majd amikor a hollandok adtak vissza sportszerűen egy labdát, Casillasnak a jobb felső elől kellett szögletre mentenie. Furcsa mozdulata aligha volt tervszerű. Négy perccel később Van Bommel tört el egy labdát, amit Joris Mathijsen lőhetett volna rá tiszta helyzetből, 14 méterről, de inkább lyukat rúgott.

Az első félidő ráadásában egy kis futballt is láthattunk: Robben cselezte ki a jobb oldalon Joan Capdevilát, majd mielőtt Xabi Alonso odaért volna, kapura lőtt, de Casillas mentett a bal alsó elől.

Nem hozott szép játékot a világbajnoki döntő első felvonása: az első percek spanyol helyzetet látva bekeményítettek a hollandok, és a középpályán igyekeztek több labdát szerezni, ellencsapásaikban pedig benne volt a gólveszély.

Az elején úgy nézett ki, jó kis focimeccs lesz ebből, de az első percek spanyol fölénye után a hollandok átvették az irányítást, és a félidő dereka már csak karate, a K1 és a thai-box, meg esetleg a pankráció rajongói számára lesz emlékezetes – olvashattuk online közvetítésünkben a mérkőzés első szakaszáról.

A második félidő is spanyol helyzettel kezdődött: Puyol fejelt volna kapura egy jobb oldali beadást, ha Heitinga nem fekszik alá, de a lecsorgó éppen jó lett Capdevilának, ám a balbekk lyukat rúgott. Ezek után „Ki tudja gyorsabban átjátszani a középpályát?" versengésbe csapott át a találkozó, de az utolsó passzok rendre pontatlanok voltak.

 JÓK 0–0 UTÁN
A hollandok veretlenek voltak legutóbbi 10 olyan mérkőzésükön, amely a szünetben 0–0-ra állt. Az érem másik fele: Spanyolország mindössze egyet vesztett el 2007 óta a 20, a szünetben 0–0-ra álló meccséből. A mostani vb-n, Svájc ellen. 

Az 55. percben veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást Xavi, de csak az oldalhálót találta el. Villa a darálóból a bal szélre menekült ki, oda, ahol kezdte a vb-t, de Heitinga oda is utánament, és megrúgta. Sárga. Hat perc múlva Robben  törhetett egyedül és a labdával Casillas kapujára, de az eldőlő spanyol jobb bokájában elakadt a játékszer. Hatalmas helyzet volt.

Capdevila is besárgult, miközben egyre unalmasabbá vált a találkozó. De csak a 70. percig, ekkor a találkozó legnagyob helyzetét rontotta el Villa: Iniesta jobb oldali beadását Heitinga csúnyán elnézte, de a spanyol gólkirályjelölt négy méterről is bele tudta rúgni a földön fekvő védőbe a labdát.

A cserék sem segítettek (beállt Eljero Elia Jesús Navas is) a csapatokon  és a színvonalon.

"A tét, hogy is mondjuk, rányomja bélyegét a meccsre: egy darabig egymást rúgták a felek, de miután a durváskodás nem vezetett eredményre, most inkább szerencsétlenkednek, hátha abból kisül valami. Most példul egy felesleges szabálytalanság után spanyol szabadrúgás jön" – olvashattuk online közvetítésünkben.

Az eddig nem sokat mutató Gregory Van de Wiel mentett nagyot Villa közeli lövésénél, Xavi szögletét Ramos fejelte fölé nyolc méterről, hatalmas helyzetben. A 81. percben Iniesta fordult rosszfelé egy cselsorozat végén, így oda lett a lehetőség, majd Robben vitte újfent kapura a labdát, de Casillas ezúttal is hárított. Beállt Cesc Fabregas is a végére, azaz Vicente del Bosque szerette vona még dűlőre vinni a dolgot a hosszabbítás előtt.

A HATODIK HOSSZABBÍTÁS

Utoljára az 1978-as vb-döntő hosszabbítása hozott gólt a ráadások közül: akkor pont a hollandok voltak az elszenvedői két argentin találatnak. A vb-történelemben 1934-ben, 1966-ban, 1978-ban, 1994-ben és 2006-ban került sor ráadásra, 1994-ben és 2006-ban ment el a finálé a tizenegyespárbajig.

Webb három percet hosszabbított, de amire képtelenek voltak harmincszor ennyi idő alatt a felek, most is hiába vártunk: gól nélküli döntetlennel ért véget a rendes játékidő.

Alig telt el egy perc, miután újra útjára indult a labda, egy hatalmas tömegjelenet után Xavi tűnt el gyanús körülmények között a narancstengerben, Web áthidaló megoldásként szögletet ítélt, mérsékelt spanyol örömre. Fabregasnak viszont saját lábában volt a lehetőség a gólszerzésre, de nem tudta megverni egy az egyben Stekelenburgot, majd Ramos bakija után Mathijsen fejelt fölé hat méterről.

MINDEN, AMI VILÁGBAJNOKI DÖNTŐ

A nagy öreg, az utolsó mérkőzését játszó "Gio" Van Bronckhorst egymás után kétszer is góltól mentette meg csapatát: előbb Iniesta, majd Jesús Navas elől mentett az utolsó pillanatban.

Navason fogott a 22-es átka: vb-finálén az ilyen számot viselő játékos még soha nem rúgott gólt. A hollandoknál előbb beállt Rafael van der Vaart, a támadójátékot élénkítendő, majd "Gio" helyére Edson Braafheid is, a védelmet stabilizálandó.

A VILÁGBAJNOKOK
1930 Uruguay
1934 Olaszország
1938 Olaszország
1950 Uruguay
1954 NSZK
1958 Brazília
1962 Brazília
1966 Anglia
1970 Brazília
1974 NSZK
1978 Argentína
1982 Olaszország
1986 Argentína
1990 NSZK
1994 Brazília
1998 Franciaország
2002 Brazília
2006 Olaszország
2010 SPANYOLORSZÁG

Térfélcsere után beállt Fernando Torres Villa helyére, majd a 109. percben Heitinga húzta vissza a kiugró Iniestát, amiért megkapta második sárgáját. Mellé egy piros lapot is kapott. Iniestát egy újabb arra járó holland, Van der Wiel is lerántotta, de neki ez volt az első sárgáját.

A 116. percben Van der Vaart rúgott rossz helyre egy jobb oldali Torres-beívelést, a labdát Fabregas tette ki a jobb oldalra Andrés Iniesta elé, aki kirúgta a hosszú sarkot. 0–1

Ez után már sok minden nem történt, megőrizte előnyét a selección és megnyerte történelme első világbajnoki címét, két évvel azután, hogy Európa trónjára is felülhetett.

Vereséggel kezdett, győzelemmel végzett a Nagy Armada, a spanyol nemzeti csapat, és bár messze került Dél-Afrikában korábbi remek formájától, érintésnyi közelségbe a nagy álomhoz, a világbajnoki címhez,. és megtették az utolsó lépéseket is. Ami nem sikerült Jimmy Jumpnak a mérkőzés előtt, megtette Iker Casillas a lefújás után: magához ölelhette és magasba emelhette a Világkupát.

A labdarúgás történetében az NSZK (1972: Eb, 1974: vb) és Franciaország (1998: vb, 2000: Eb) után Spanyolország a harmadik olyan nemzet, amelyik egyszerre ül Európa és a világ trónján.

Spanyolország a labdarúgás történetének nyolcadik világbajnoka, nyolc szerzett góllal – ráadásul a kieséses szakaszban minden mérkőzését 1–0-ra nyerte meg. És ne felejtsük el – igaza lett Paulnak, a polip-orákulumnak, amely százszázalékos mérleggel zárta a tornát.

VISSZHANG

Ez a csapat Bécsben született, és Dél-Afrikában doktorált • Brutális thriller • Winiesta!

A nemzetközi sajtó egyetért: megérdemelt a spanyol siker

A nemzetközi sajtó egyetért abban, hogy Spanyolország megérdemelten nyerte meg a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságot. A spanyol sajtó a világbajnokot a mennyekbe emeli, de bezsebelheti a világ fenntartások nélküli dicséretét is. A hollandok azért kicsit fanyalognak.

SPANYOLORSZÁG
 

El País:
„Örömóda, Spanyolország a világbajnok. A válogatott megerősítette ennek a ragyogó nemzedéknek az éllovas pozícióját. Olyan hősköltemény íródott, amely még hiányzott a spanyol sportból. Ez a csapat Bécsben született, és Dél-Afrikában doktorált."

El Mundo:
„Egy meccs az örökkévalóságnak: ez a spanyol sporttörténelem legfontosabb diadala. Megvalósult egy álom, rohamozó tehetségeink a feje tetejére állították a világfutball hierarchiáját."

El Periódico de Catalunya:
„A világ a selección lábai előtt hever."

Marca:
„Tényleg mi vagyunk a világbajnokok, a világ királyai! A hollandok kezdettől fogva arcátlan erőszakossággal próbáltak megállítani bennünket, a gyenge játékvezető pedig hagyta ezt. De végül egy rendkívüli csapat és egy labdaművész generáció kapta meg a koronát."

AS:
„Spanyolországból a futballmennyországba. Bebizonyítottuk, hogy a sikerhez vezető legrövidebb út a jó játék, a szép stílus pedig nem régimódi vagy hatástalan. Az elődöknek keserű csalódást okozó hollandoknak meg kellett tanulniuk ezt a leckét."

Sport:
„Iniesta és Casillas tett bennünket világbajnokká, Xavi megérdemelte volna az Aranylabdát. A válogatott mind a nyolc gólját barcelonai szerezte."

HOLLANDIA

Algemeen Dagblad:
„Sír az oranje, mert harmadszor is üres kézzel távozik a vb-döntőről. A küldetés kudarcot vallott, de emelt fővel térhetnek haza a fiúk. Egy hónapig tartott a mese, ez a néhány hét közelebb hozta egymáshoz az embereket, szociálisabbak és szolidárisabbak lettünk. Talán ez a csapat legnagyobb teljesítménye."

Telegraaf:
„Oroszlánként küzdöttünk, de hőseink elbuktak egy fantasztikus vb végén. A vereségnek keserű mellékízt ad, hogy a spanyol gólt nyilvánvaló leshelyzet előzte meg."

Trouw:
„Holland ezüst, spanyol arany. Össznépi ünnepnek indult a döntő, de durva másnaposság lett a vége. Nem volt briliáns a játék, mindkét csapat túl ideges volt ahhoz, hogy reklámozza a futballt."

nrc Next:
„Jön a másnap."

de Volkskrant:
„A döntő jól illett abba a képbe, amelyet a hollandok kialakítottak magukról a csodálatos dél-afrikai kaland során: különleges megoldások, feltámadások, elszántság, karakter, gyenge játék és néha aljasság, ami vasárnap kilenc sárga lapot eredményezett."

OLASZORSZÁG

La Gazzetta dello Sport:
„A konkvisztádorok. Az Európa-bajnok spanyolok a vb-t is megnyerték. Olé Spanyolország, most már ti is a királyok közé tartoztok! Iniesta, a sápadt lovag ezúttal sem okozott csalódást, a döntő ezzel együtt csúf játékot hozott."

Tuttosport:
„A spanyol hódítók kitolták birodalmuk határait: Európa után a világot is leigázták. Hollandia harmadszor kapott ki a döntőben."

FRANCIAORSZÁG

Le Figaro:
„Megérdemelt a keményen küzdő spanyolok első vb-diadala a védekezésre összpontosító és agresszív hollandok ellen. Iniesta gólja a spanyolok kreativitásának a jelképe."

L'Équipe:
„Az igazi galaktikusok. Az elmúlt két évben apránként javult a játékuk, de jogos az elgondolás, hogy a hosszú építkezés végül elnyerte jutalmát. A brutális és alacsony színvonalú döntő izgalmas véget ért."

Le Parisien:
„A legjobb csapat lett a világbajnok. Spanyolország bevonult a történelembe, főként apró és zseniális középpályása, Iniesta hidegvérének köszönhetően. Megérdemelték helyüket az olyan futballnagyhatalmak között, mint Brazília, Olaszország, Németország vagy Franciaország."

Liberation:
„A spanyol armada. Ők Németország és Franciaország után a harmadik nemzet, amelynek összejött az Eb-vb duplázás. Hollandia a harmadik elvesztett vb-döntő miatt sír."

ANGLIA

Daily Telegraph:
„Felejtsük el a minőséget, érezzük az igazságot. Ez a vb-döntő messze volt a szép játéktól és a torna pozitív szellemiségétől. A spanyolok megérdemelten nyertek, és ha már olyan sokáig vártak első vb-aranyukra, akkor fél óra már mit számít?"

The Times:
„Szörnyű előadás volt, minden idők legcsúnyább vb-döntője. A holland futballt rugdosódással bemocskoló este végül jogos véget ért, miután Iniesta megszerezte a győzelmet, amelyre a sportnak és Spanyolországnak is nagy szüksége volt."

The Guardian:
„Egy ilyen mérgező vb-döntő után fertőtleníteni kell a stadiont."

The Sun:
„Winiesta (win=győzelem)! Győzött az igazság, Spanyolország jogosan lett először világbajnok, a hollandok súlyos bűnt követtek el a futball ellen."

Mirror:
„Igazságos győzelem egy olyan csapat számára, amely futballozással akarta megnyerni a világbajnokságot."

Daily Mail:
„Szépség–Szörnyeteg 1–0. A diadalmas spanyolok legyőzték a holland facipőket."

AUSZTRIA

Der Standard:
„A spanyol művészet diadala a holland keménység felett. A gyenge bíró sem tudta megakadályozni az igazi győztest."

Österreich:
„Brutális thriller a döntőben, a botrányos bíró szétrombolta a játékot. Futballünnep helyett csatát láttunk, amelyben főként a hollandok tették oda magukat."

DÁNIA

Ekstra Bladet:
„Győzött a vidám, pozitív és támadó futball, a spanyolok 120 százalékban rászolgáltak a sikerre. A hollandok durva, ellenszenves és teljesen kiszámítható kontrafutballra rendezkedtek be. De Jong és van Bommel mintha kidobóember lett volna egy kocsmában."

SVÁJC

Blick:
„Viva Espana – mi pedig legyőztük a világbajnokot..."

 

BRAZÍLIA

Agora:
„Megérdemelt győzelem! A legszebb futballt játszó válogatott vitte haza Dél-Afrikából a kupát. Isten hozott Spanyolország a nagyok klubjában!"

Estado de Sao Paulo:
„A vb nem szép meccsel ért véget, de a kupát az a csapat vitte haza, amelyik megpróbált szépen játszani."

Diário de Sao Paulo:
„A fúriák világbajnoki címe azt bizonyítja, hogy Spanyolországban a sport mindenek feletti. Teniszben, autósportban, kosárlabdában és kerékpárban is a világ legjobbjai között vannak."

PORTUGÁLIA

O Jogo:
„A spanyolok uralják a világot, de a világ nem csak az együttest, hanem a játékstílusát is imádja, amelyet a Barcelonától és a 2008-as csapattól is láthattunk."

EGYESÜLT ÁLLAMOK

New York Times:
„Két elegáns csapat durva mérkőzése volt. A spanyolok joggal ünnepelhetik első világbajnoki címüket, még akkor is, ha szegényes vb-ként emlékszünk majd a tornára."

Washington Post:
„Spanyolország keményen dolgozott a döntőben, hogy a három éve megismert stílusát érvényre jutassa. De Jong és Van Bommel vereséget szenvedett az Iniesta, Xavi párostól egy néha brutális mérkőzésen."

Három órát késett a johannesburgi gép, több száz szurkoló volt a reptéren, hatalmas tömeg Madrid utcáin

Hazaérkeztek Spanyolország aranyérmes hősei

Hazaérkeztek Spanyolország világbajnoki aranyérmes hősei – a dél-afrikai labdarúgó-vb-n diadalmaskodó selección megérkezett Madridba.

Három óra késéssel érkezett meg a spanyol válogatott gépe Johannesburgból a spanyol fővárosba, ahol már a repülőtéren több száz szurkoló várta Iker Casillasékat.

A nemzeti csapat tagjainak nem sok ideje volt itt a drukkerekre, a királyi palotában volt ugyanis jelenésük. Itt János Károly király és José Luís Rodríguez Zapatero miniszterelnök köszöntötte a világbajnok együttest – az uralkodócsalád legifjabb tagjai közben Casillasnak köszönhetően játszhattak egy kicsit a Világkupával –, de ez még csak az igazi buli kezdete volt.

„Példaképek vagytok mindannyiunk számára, a nemesség, a csapatmunka és a küzdőszellem megtestesítői. Köszönetet mondok nektek, bajnokok, a királyi ház és minden spanyol nevében. A legmerészebb álmainkat váltottátok valóra" – üdvözölte a csapatot János Károly.

A válogatott Madrid utcáin egy nyitott buszban halad végig, megmutatva szurkolóiknak a vb-trófeát – alighanem a késő éjszakába nyúlik az ünneplés...Madridban rekkenő a hőség (közel 40 fok), így a tűzoltóság rendszeresen vízzel permetezi az ünneplő tömeget.

Az 5 kilométeres úton több tízezer szurkoló várta, és kitörő lelkesedéssel köszöntötte futballistákat, akik az ország történetének első világbajnoki címét szerezték meg vasárnap este Johannesburgban a holland együttes 1-0-ás legyőzésével. 

https://www.youtube.com/watch?v=qL5K09onnZE&feature=player_embedded

* Ennyit a vb-ről, nincs erőm képekhez..és saját véleményhez..sajnálom. Nyertünk.!

A bejegyzés trackback címe:

https://manocska29.blog.hu/api/trackback/id/tr482148617

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása